Chevrolet

Chevrolet Two-Ten 2nd Generation 2nd Facelift 1957 - 1957


Modellår
1957 -
Serie
Two-Ten
Modeller
6
Generation
2nd Generation 2nd Facelift
ChassiSedanKombiCoupéCabriolet+1+3
Sedan
Kombi
Coupé
Cabriolet
Antal dörrar
2 - 4
Antal sittplatser
5 - 8
Bränsle
Bensin
Registrerade i Sverige
303
Aktuella annonser
2
Medelpris på aktuella annonser
264 500 SEK

Filtrera




Förklaring:Antal registrerade fordon i Sverige Antal till salu Medelpris på aktuella annonser (SEK)

Generation: 2nd Generation 2nd Facelift
Till salu
/
Medelpris (SEK)
Modellår
Drivmedel
Chassi
Sittplatser
Registrerade
Till salu
Medelpris (SEK)
Modeller (6)
Two-Ten 2-door Sedan 2nd Generation 2nd Facelift
Sedan 5 sittplatser1957-
B
1957- BSedan 5 437214 212
Two-Ten 2-door Station Wagon 2nd Generation 2nd Facelift
Kombi 6 sittplatser1957-
B
1957- BKombi 6 47818 300
Two-Ten 4-door Sedan 2nd Generation 2nd Facelift
Sedan 6 sittplatser1957-
B
1957- BSedan 6 3101248 158
Two-Ten 4-door Station Wagon 2nd Generation 2nd Facelift
Kombi 6 - 8 sittplatser1957-
B
1957- BKombi 6 - 8 5710416 850
Two-Ten Sport Coupé 2nd Generation 2nd Facelift
Sedan 6 sittplatser1957-
B
1957- BSedan 6 2311619 071
Two-Ten Sport Sedan 2nd Generation 2nd Facelift
Sedan 6 sittplatser1957-
B
1957- BSedan 6 24518 241
Inga sökträffar hittade
Motorer
Till salu
/
Medelpris (SEK)
Modell
Årtal
0 - 100 km/h
Effekt
Drivning
Växellåda
Registrerade
Till salu
Medelpris (SEK)
Motorer (48)
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 142 hk
2WD
M
A
2897 669
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 142 hk
2WD
M
A
2545 904
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 142 hk
2WD
M
A
27813 242
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 142 hk
2WD
M
A
517717 215
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 142 hk
2WD
M
A
411115 899
142 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 142 hk
2WD
M
A
21707 419
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 165 hk
2WD
M
115611 617
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 165 hk
2WD
M
15812 745
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 165 hk
2WD
M
21138 801
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 165 hk
2WD
M
31117 233
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 165 hk
2WD
M
165 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 165 hk
2WD
M
1014314 468
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 188 hk
2WD
A
3316119 753
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 188 hk
2WD
A
616312 447
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 188 hk
2WD
A
878714 416
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 188 hk
2WD
A
411718 773
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 188 hk
2WD
A
310416 931
188 hk 2WD Automatisk Two-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 188 hk
2WD
A
19114 955
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 223 hk
2WD
M
A
36716 622
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 223 hk
2WD
M
A
1012012 564
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 223 hk
2WD
M
A
11325 431
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 223 hk
2WD
M
A
15929 493
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 223 hk
2WD
M
A
17610 733
223 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 223 hk
2WD
M
A
461166 601
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 249 hk
2WD
M
A
19513 450
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 249 hk
2WD
M
A
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 249 hk
2WD
M
A
118212 307
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 249 hk
2WD
M
A
412718 898
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 249 hk
2WD
M
A
117512 487
249 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 249 hk
2WD
M
A
8710 232
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 254 hk
2WD
M
A
6597 464
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 254 hk
2WD
M
A
1219317 572
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 254 hk
2WD
M
A
1011119 668
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 254 hk
2WD
M
A
31377 362
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 254 hk
2WD
M
A
254 hk 2WD Manuell Automatisk Two-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 254 hk
2WD
M
A
151659 759
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 274 hk
2WD
M
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 274 hk
2WD
M
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 274 hk
2WD
M
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 274 hk
2WD
M
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 274 hk
2WD
M
274 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 274 hk
2WD
M
12197 575
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Coupé1957-
Two-Ten Sport Coupé 1957- 287 hk
2WD
M
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten Sport Sedan1957-
Two-Ten Sport Sedan 1957- 287 hk
2WD
M
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Sedan1957-
Two-Ten 2-door Sedan 1957- 287 hk
2WD
M
119910 480
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten 2-door Station Wagon1957-
Two-Ten 2-door Station Wagon 1957- 287 hk
2WD
M
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Sedan1957-
Two-Ten 4-door Sedan 1957- 287 hk
2WD
M
2939 526
287 hk 2WD ManuellTwo-Ten 4-door Station Wagon1957-
Two-Ten 4-door Station Wagon 1957- 287 hk
2WD
M
Inga sökträffar hittade
Statistiken visas enbart för inloggade användare. Logga in

Chevrolet Two-Ten 2nd Generation 2nd Facelift i Sverige


Det finns 303 registrerade Chevrolet Two-Ten 2nd Generation 2nd Facelift i Sverige, varav 2 är till salu med aktuella annonser just nu.

Förmånsvärde


Information saknas gällande förmånsvärdet för Chevrolet Two-Ten 2nd Generation 2nd Facelift

Recensioner


Inga omdömen funna
Skriv ett omdöme
Inga fler omdömen funna